Také v listopadu jsme vyjeli na výpravu, tentokrát jsme prozkoumali zákoutí Klánovického lesa. Sešli jsme se v sobotu ráno na Masarykově nádraží a pokračovali vlakem do Běchovic. Cesta byla velice zajímavá, prošli jsme se kolem čističky odpadních vod, minuli jsme skejt park a nakonec došli až k záhadnému křížku v lese.

Kromě různých her se celou výpravu odehrával další úsek celoroční hry. Cílem úseku bylo získat co nejvyšší výplatu, peníze se daly získat v několika hrách, například v mini „13“ nebo turnaji v kuličkách. Dalším způsobem zisku bylo kradení peněz ostatním, každý měl na batohu připnutý papír, když na tento papír někdo připnul kolíček se svým jménem, získal část soupeřovi výplaty. Samozřejmě při věšení kolíčku nesměl být přistižen. Tempo výpravy tak bylo celkem pomalé, všichni se neustále ohlíželi, zda se k ním někdo neblíží s kolíčkem. Úsek byl do poslední chvíle velmi napínavý a vedení si při počítání výsledků dobře procvičilo matiku.

Výpravu jsme zakončili hrou, ve které měly dvojice za úkol sníst co nejrychleji sušenku, ale nesměly k tomu použít ruce. Pro diváky to bylo velice zábavné. Pak už jsme jen naskočili do vlaku zpět do Prahy.

Kroniky z akce

Fotky z akce

Share This