I přesto, že to v půlce ledna nevypadalo se sněhem nejlépe a provoz ski areálu byl omezený jsme vyrazili na hory do nám již dobře známe Rokytnice nad Jizerou. Kromě lyží jsme si zabalili i vybavení na pěší výlety a ve středu odpoledne jsme vyráželi najatým autobusem z Hlaváku směr Rokytnice. Tam už na nás čekala rolba, která nám dovezla věci až k Braunovce, kde jsme stejně jako minulý rok bydleli. Chatu jsme ale málem ani nepoznali, na rozdíl od minulého roku, kdy byla do půlky zapadaná sněhem zde letos bylo jen pár centimetrů. Aspoň jsme objevili dva další vchody, které nám minulý rok byly skryty závějemi (úvodní fotka je focená v neděli při odjezdu, kdy poprvé za celý pobyt hustě sněžilo, jinak bylo sněhu podstatně méně).

Další den ráno jsme vyrazili na sjezdovku, i přes to, že v provozu byla jen dolní lanovka a dětský vlek. Nakonec jsme lyžovat vydrželi až do konce provozní doby, nejspíš to bylo kvůli nádhernému počasí a malému množství ostatních lyžařů. V pátek byla situace obdobná, i když byla možnost pěšího výletu, lyžování u všech vyhrálo a tak jsme další den jezdili na té stejné a jediné sjízdné sjezdovce. Pro většinu to byla příležitost k blbnutí nebo všemožným trikům, jako je ježdění pozadu či různé otočky. V sobotu jsme se konečně dočkali toho, co jsme si všichni od začátku přáli, pustili lanovku až nahoru na Lysou! Bohužel se ale zkazilo počasí a nahoře byla hustá mlha, takže většina stejně lyžovala na stejném úseku jako v předchozích dnech.

Nakonec jsme tedy lyžovali všechny tři dny, což asi nikdo z nás při odjezdu z Prahy nečekal. Po večer jsme hráli různé stolní hry, někteří jen odpočívali a holky v každé volné chvilce poslouchaly audio knihu Harryho Pottera. V neděli dopoledne jsme si zabalili věci, uklidili chatu a za hustého sněžení jsme sjížděli na lyžích s batohy dolů k zastávce autobusu.

Share This