Cesta k rodu

Abyste se stali řádnými členy oddílu, musíte splnit Cestu k rodu

Aby nováčci získali oddílovou trofej s číslem a tím se stali právoplatnými Mamuty, musí splnit 15 z 30 úkolů Cesty k rodu. Tyto úkoly mohou plnit buď v průběhu oddílových akcí (jako např. poznej savce, květiny…, či proveď zářez nožem, uvaž osm uzlů, popovídej o pěti pravěkých nalezištích), nebo doma i jinde, a nám pak přinesou ukázat výsledek (např. měj svůj praoděv, odlij ze sádry stopu zvířete). Nachází se zde i pár úkolů, u kterých nám bude stačit čestné prohlášení od někoho, kdo byl plnění úkolu přítomen (např. uplav bez odpočinku 100m). Níže najdete seznam všech 30 úkolů, ze kterých děti můžou vybírat. Čas na plnění bývá obvykle do konce května, či poslední oddílové schůzky v červnu.

Pokud se někomu nepodaří splnit Cestu k rodu do dvou let, pak se nebude moci přihlásit na svůj druhý letní tábor. Nicméně přes rok k nám může stále chodit, pokud by měl zájem.

Pro členy, kteří v průběhu svých oddílových let o trofej přišli, platí podobná pravidla, ale úkolů musí splnit 20 a dokud Cestu k rodu nesplní, nemohou jet na tábor.

Při velkém počtu zájemců o letní tábor se může lehce stát, že člen bez cesty k rodu se nebude moct zúčastnit!

Aktuální stav splněných úkolů naleznete v interní sekci naších stránek.

Úkoly do Cesty k rodu

Příručka Cesta k rodu (pdf)

Share This