Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Točník 2023

5. května, 16:05 - 7. května, 18:30

Milí Mamuti,

blíží se nám Točník a zde jsou podrobnější informace.

Sraz: v pátek 5.5. v 16:05 na Zličíně na autobusovém nádraží na nástupišti č. 7 (bus 384 směr Zdice, Hořovice). Pojedeme linkovým autobusem do Žebráku a pak kousek pěšky na Točník.

Návrat: v neděli 7.5. kolem 18:15-18:30 k Vodárenské věži (na křižovatku ulic U Sparty a Na Výšinách). Pojedeme pronajatým autobusem, vyrážet budeme cca v 17:00 od hradu, takže čas příjezdu záleží na dopravě.

Na co se můžete těšit –

O víkendu 6. – 7. května budeme na hradě Točníku prezentovat široké veřejnosti naše experimenty (viz předešlý mail o Točníku). Neváhejte rozdat letáčky a pozvat rodinu, kamarády…Také připomínám, že můžete sledovat událost na facebooku.
Až v sobotu skončí prezentace experimentů pro veřejnost, užijeme si trochu atmosféry středověkého hradu. Nejprve vás bude čekat hra, kde se seznámíte s hradními strašidly a za odměnu si (snad) zasloužíte i pořádnou hostinu! Neminou vás ani tradiční popěvky a taneční umění. Abychom společně vytvořili strašidelnou atmosféru, vezměte si s sebou kostým nějaké nadpřirozené bytosti, může se jednat o ducha/bílou paní/kostlivce atd… představivosti se meze nekladou 🙂

Co s sebou:

Věci na spaní – dobrý spacák a karimatku, hodí se i celta, teplé pyžamo. Budeme sice spát pod střechou, ale prostory nejsou vytápěné.

Oblečení – důležitý je praoděv a doplňky k němu, v případě chladnějšího počasí si vezměte i nějaké oblečení pod praoděv a deku (vše ideálně přírodní barvy). Kromě praoděvu budete samozřejmě potřebovat i normální (teplé) oblečení a obuv, doporučujeme přibalit i něco proti dešti.

Jídlo – páteční večeře, 2x snídaně, 2x oběd. Snídaně a večeři je možné vařit na ohni v ešusu, k dispozici bude i rychlovarná konvice; obědy studené. Na hradě je také bufet, kde je přes den možné zakoupit drobné občerstvení a nápoje (langoše, párek v rohlíku atd.). Sobotní večeře je zajištěná vedením. Pitná voda na hradě je.

Ostatní – hrneček (na sobotní hostinu), ešus, lžíci, čelovku/svítilnu, láhev na pití, kapesné do bufetu, kartáček a pastu, kostým na sobotní večer

Zabalte si prosím vše do batohu na záda! Cesta od autobusu není dlouhá, ale je velice nepohodlné nést nějaké zavazadlo v ruce.

Poslední důležitá věc je zaznačit do tabulky, zda na Točník pojede či nikoliv. Učiňte tak prosím co nejdříve, nejpozději však do pátku 28.4!

V případě dotazů nám neváhejte napsat.

Těšíme se na vás!

Vedení

Podrobnosti

Zahájení:
5. Květen, 16:05
Ukončení:
7. Květen, 18:30

Místo konání

Točník
Hrad Točník 267 51