Tábor se nesl v duchu boje o budoucnost Azerothu, země ze světa Warcraftu. Po boku čaroděje Rhonina, elfské hraničářky Vereesy a trpaslíka Falstada jsme se snažili zabránit drakovi Deathwingovi v získání moci nad celým světem. 

Kromě mnoha úseků byl součástí tábora i Warcraftssonne (WCSN), upravená verze klasického Carcassonne. V průběhu celého tábora probíhaly zápasy v předem určených skupinách, za které bylo možné získat body. V posledním velkolepém turnaji se spolu podle bodového pořadí utkali vyrovnaní soupeři, a všichni zápasili o nepsaný titul mistra WCSN. Ten nakonec připadl Kubovi.

Nejoblíbenějším úsekem byl asi úsek čtvrtý – Boj ve výšinách, ve kterém jsme se pomocí dřevěných tyčí s vyměkčenými konci snažili shodit svého soupeře z kladiny, která se nacházela ve výšce zhruba sedmi metrů nad zemí. Vše bylo samozřejmě naprosto bezpečné, protože zápasníci byli jištěni lany. Úsek přinesl mnoho zajímavých bojů, které pravděpodobně zůstanou v myslích zúčastněných na dlouhou dobu.

Během Mathé náčelník nedokázal zkrotit svou touhu stát se doktorem a praktikoval medicínu na každém, kdo se náhodou nachomýtl. Tato medicína naneštěstí většinou obnášela odříznutí nějaké končetiny, a tak bylo nutné náčelníka zachránit, než by jeho lékařské nadšení přesáhlo všechny meze. Čaj bylo letos nutné vařit na operačním sále. Veškeré práce musel provádět doktor za pomoci zdravotní sestry. Mezi úkoly potřebnými k dokončení léku bylo například chirurgické ušití pytlíku na čaj, vyřezávání dřevěné špachtle, nebo skládání atestace. Po dlouhém snažení všech zúčastněných nakonec zvítězila družina Sokolů.

Závěrečný úsek měl dvě části. První byla klasická – družiny obíhaly body v okolí tábora a získávaly za ně karty do druhé části. Trasu si přitom členové mohli sami naplánovat a posbírat tak přesně to, co potřebovali do druhé části. Ta měla formu karetní hry, ve které se družinky pokoušely odolat útokům Deathwingovy armády co nejdéle, aby tak získaly pro Rhonina dostatek času. Hrálo se s balíčky postavenými z karet z první části úseku. Draka Deathwinga se nakonec podařilo nejdéle zdržet družině Sokolů.

 

Share This