Během letošního tábora jsme poznávali vesmír se Stopařovým průvodcem po galaxii. Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli nepravděpodobnostní pohon, potkali jsme Vogona nebo pozorovali hvězdy a okolní planety.

Tak jako vždy se na táboře odehrálo několik úseků a samozřejmě také tradiční hry. Kromě toho táborníci celý tábor putovali Velkým, černým, hlubokým (vesmírem). Každý se ve své vesmírné lodi pohyboval mezi různými planetami, na kterých se mohlo obchodovat, těžit nebo vést výzkum. Ti nejlepší mohli za tyto činnosti získat i placičku na táborovou trofej. Čtyřem odvážlivcům se dokonce podařilo porazit Orgalorga – nestvůru z hlubokého vesmíru.

Tábor je pro všechny náročný a náčelník to někdy odnese víc než ostatní. V druhé půlce tábora se Maky proměnila ve Vogona a všechny obtěžovala svou příšernou poezií a nesmyslnou byrokracií. Nezbývalo než umíchat Pangalaktický megacloumák podle náročného receptu. Nápoj pak bylo nutné před zraky Vogona správně „zašejkovat“, ozdobit a předávat ho s deštníčkem a brčkem. Nejrychleji drink dodělala družina Sokolů, vzápětí dovařili i Havrani a Vlci. Náčelníka se tak opět podařilo uzdravit.

Program tábora nám zpestřily i různé návštěvy, například Lukáš a Mišo, kteří nám předvedli parádní kousky na slackline a připravili pro nás zábavnou opičí dráhu. Také Flix, který nám ukázal několik pokusů s tekutým dusíkem, včetně výroby zmrzliny či mraženého ovoce. Večer jsme pak pozorovali noční oblohu.

Při závěrečném úseku cestovaly družiny po okolí ve své mateřské lodi a přídavných modulech. Úkolem bylo nasbírat co nejvíce bodů, které představovaly například kapličky, rybníky, vrcholy kopců, rozcestníky a podobné. Jak to celé dopadlo se všichni dozvěděli na třetím slavnostním ohni – táborovou hru letos vyhráli Havrani.

Letošní tábor se opět náramně vydařil, tak schválně, co přinese ten příští 😊

Share This