Na letošní květnové výpravě jsme si udělali procháyku kolem hned několika lomů v okolí Karlštějnu. Nejznámější z nich jsou Velká a Malá Amerika, ale šli jsme i podél Mexika, Podkovy a dalších. 

Bohužel z bezpečnostních důvodů se nesmí na okraj lomů, tak jsme si dna příliš neprohlídli, ale něco přeci jen vidět bylo. Po cestě jsme si zahráli pár vypečených her, ve kterých figurovala především slepota. 

Kvůli vlhkému počasí byly cesty dosti blátivé, tak ti šikovnější z nás byli po prudším sestupu po lesní pěšině špinaví jako prasata. Cesta po poli byla taky žůžo a když jsme došli na asfaltovou cestu, zanechali jsme ji krásně zabarvenou do hněda.

Také se odehrál další úsek celoroční hry, kde bylo úkolem pomocí magnetu na kladkách posbírat co největší počet mincí v krátkém časovém limitu. Po úseku a obědové pauze jsme již volným tempem došli do Karlštejnu, kde jsme se stihli i kouknout na nádvoří hradu, kde se ještě neplatilo vstupné.

Posledních několik minut před příjezdem vlaku jsme strávili hraním oblíbené hry „Rybičky rybičky, rybáři jedou“ na loučce před nádražím. Ač počasí nebylo zrovvna nejhezčí, ke konci se vyčasilo a šťastně jsme dojeli domů.

Share This