V tomto oddílovém roce to byl už druhý Točník, celkově to byl už 25. Jako obvykle jsme ve čtvrtek a pátek prováděli školní skupiny. Odpoledne jsme si pak užívali pohodu na hradě či večerní grilování. V pátek odpoledne se k točníkovému předvoji připojili členové a zbytek vedení a tutumů.

Od sobotního rána se pak na hrad hrnuli návštěvníci. Za celé čtyři dny navštívilo naše pravěké dny 1800 platících návštěvníků. O Mamutech na Točníku psal místní tisk a dostali jsme se i do reportáže na ČT Déčku.

V sobotu večer se na Točníku konal sjezd mafiánů, kteří si sem přijeli zvolili nového bosse za zemřelého Dona Salieriho. Pravěké nástroje jsme tak nahradili mafiánskými a v několika mafiánských disciplínách soutěžili o to, kdo se stane novou vedoucí rodinou a hlavně bosem celé mafie. Jednotlivé rodiny se utkali v pašování, házení kabelou, soubojem, hodem šurikeny či v hazardu. Na počest nově zvoleného bosse Kodyho a jeho rodiny se konala bohatá hostina. Jedlo se, pilo se a tančilo se až do pozdních hodin.

Share This